środa, 11 marca 2015

Doggy Book Tag  Już jakiś czas temu Kasandra Jankowiak nominowała mnie do Doggy Book Tag, za co bardzo dziękuję i chętnie przyjmuję nominację, niestety trochę czasu potrwało wypełnienie zadania zanim na nie odpowiedziałem, bowiem aktualnie mam bardzo dużo na głowie i w ogóle nie mogę znaleźć czasu. W takim razie, żeby nie przedłużać, zaczynamy!
 


1. Jamnik, czyli książka, która niemiłosiernie mi się dłużyła. 

 Niestety muszę przyznać, że jest to książka naszego narodowego wieszcza. Doprawdy przy tej lekturze wylewałem siódme poty, starałem się zachować logiczne myślenie i przestać ziewać, jednak bezowocnie... Nie wiem, może na Sienkiewicza przychodzi pora, może po prostu trzeba dorosnąć, żeby zacząć go czytać, bo ja po 160 stronach się poddałem... 
2. Chart, czyli książka z pędzącą akcją.


Wydaje mi się, że "Urodzona o północy" jest książką o tak szybkiej i świeżej akcji, że bez zapinania pasów daleko się z nią nie zajedzie, bowiem trzyma w napięciu do samego końca, zapewniając czytelnikowi lawinę intryg i niezapomnianych przygód.
3. Rottweiler, czyli książka z dużą ilością agresji.


"Niewolnica" w pewnych momentach naprawdę przeraża, bowiem ukazuje znęcanie się nad niewolnikami przez ludzi, którzy posiadają specjalne magiczne moce. O tak, wyrywanie serc, rozrywanie ciała na pół i deszcz narządów to zaledwie namiastka tego, co kryje się w "Niewolnicy", książce, która według mnie jest po prostu doskonała.

4. Chihuahua, czyli najcieńsza książka, którą przeczytałam.


Według mnie zbiór opowiadań Czechowa jest jedną z najkrótszych książek jaką miałem okazję przeczytać, ale jednocześnie w zaledwie parunastu stronach zawiera tak skomplikowaną historię, że sam doznałem kompletnego szoku. Przekonajcie się!5. Dog, czyli najgrubsza książka, jaką przeczytałam.
565 stron to niewątpliwie sporo, jednak w przypadku "Niewolnicy" to ZALEDWIE 565 stron. Uwierzcie mi, historia A.M. Chaudiere naprawdę wciąga i nie wypuszcza ze swoich objęć aż do ostatnich stron.

6. Dalmatyńczyk, czyli książka z mnóstwem różnych wątków.


O Harrym zapewne każdy już słyszał. Nie ma wątpliwości. Historia chłopca jest przepełniona tyloma wątkami, że doprawdy nie sztuka ich policzyć... Kto czytał wszystkie części, ten wie o co chodzi, natomiast "Zakon Feniksa" wyróżnia się z nich wszystkich tym, że jest najgrubszy i J.K. Rowling miała jeszcze większe pole do popisu, dodając lawinę wątków, które plączą się i zawijają, zaciekawiając tym czytelnika.

 7. Basset, czyli najbardziej wzruszająca książka.

 Bardzo polecam "Na wysokim niebie", powieść, która naprawdę zmienia człowieka i doskonale gra na emocjach, które po prostu wariują. Cóż, ciężko mi jest cokolwiek powiedzieć o tej pozycji, bo zupełnie mną wstrząsnęła... Po prostu musicie ją przeczytać!
8. K9 lub Szarik, czyli najlepsza ekranizacja książki.

HARRY POTTER- wszystkie części! Bez dwóch zdań!

 


9. York, czyli przesłodzona książka.
 
Dzięki Bogu omijam takie książki szerokim łukiem i nie spotkałem się dotychczas z powieścią, przy której by mnie porządnie zemdliło.

(Możliwe, że "50 twarzy Greya", ale 20 stron to chyba za mało)


 

 10. Kundelek, czyli książka, która nie była zbyt popularna, ale mnie zachwyciła.


"Plan" Patrycji Gryciuk nie miał za wiele rozgłosu, jednak jest to książka na tyle dobra, że spokojnie mogłaby stać na czele zagranicznych zestawień najlepszych książek! Jest po prostu idealna i zaskakująca! 

RECENZJA TUTAJ


I to już chyba tyle, dziękuję za dobrą zabawę, Kasandro. Natomiast, żeby podtrzymać wspaniałą rozrywkę, nominuje 2 osoby:

 1. http://nhoryzonty.blogspot.com/
 2.  http://nieczytam.blogspot.com/


Pozdrawiam! 5 komentarzy:

 1. O, widzę Czechowa! Uwielbiam literaturę rosyjską. A Czechow to jeden z moich osobistych mistrzów krótkiej formy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zgadzam się :) A jaką akcję potrafi umieścić! :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Hahaha :D No oczywiście :D Książkowa wojna ! :D

   Usuń
  2. No oczywiście, cóż by innego :D ale pamiętaj.... Grey Cię czeka :3

   Usuń