niedziela, 24 maja 2015

Już niedługo!


Pierwsza z pięciu powieści autorki bestsellerowych książek dla młodzieży – Cassandry Clare.
Dwunastoletni Callum mieszka ze swoim ojcem, który niegdyś był magiem, lecz po śmierci żony zrezygnował z czarów i postanowił wychować swojego syna jak zwykłego chłopca, ignorując budzące się w nim magiczne zdolności. Kiedy Call zostaje wezwany na obowiązkowy egzamin do Magisterium – szkoły magii, Alastair przekonuje syna, że ten powinien za wszelką cenę uniknąć rekrutacji, by nie mieć żadnych związków z niebezpiecznym magicznym światem. Pomimo katastrofalnego przebiegu egzaminu Callum zostaje przyjęty do Magisterium i zostaje uczniem Mistrza Rufusa. 
 
W szkole magii chłopiec zaprzyjaźnia się Aaronem i Tamarą, z którymi wspólnie zgłębia tajniki czarów i podchodzi do coraz bardziej wymagających sprawdzianów. Pomimo niepokornego charakteru i licznych wątpliwości dotyczących pobytu w szkole, Callum radzi sobie coraz lepiej i zaczyna traktować Magisterium jak swój drugi dom. 
 
Pewnego dnia magowie prowadzący szkołę odkrywają, że Aaron nie jest zwykłym uczniem, potrafi bowiem panować nad magią chaosu. Oznacza to, że chłopiec jest Makarem, szczególnym rodzajem maga, na którego wszyscy czekają, licząc, że przeciwstawi się Wrogowi Śmierci. Początkowo ta wiadomość wzbudza entuzjazm, jednak wkrótce Aaron zostaje porwany, zaś Call i Tamara ruszają mu na pomoc. Chłopiec musi odnaleźć zaginionego przyjaciela, mierząc się nie tylko z siłami zła, lecz także z własną przeszłością. Odkrywa niejasne okoliczności śmierci swojej matki, a także dowiaduje się o swoich owianych tajemnicą związkach z Wrogiem Śmierci. Poznana prawda postawi pod znakiem zapytania zarówno jego dalszy pobyt w szkole, jak i relację z ojcem.

 http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1360,2121,magisterium-i-proba-zelaza.html
Muszę przyznać, że powieść ta wzbudziła we mnie mieszane uczucia, więc sam nie wiem jak ją ocenić i zrecenzować. Niemniej jednak pojawiło się w niej więcej plusów niż minusów, ale i tak w niczym mi to nie pomogło ze względu na lawinę obowiązków, która mnie zasypała. Więcej o książce dowiecie się z mojej recenzji, która powinna pojawić się w przyszły weekend. A wam jak się ona podoba?


3 komentarze:

 1. Książka mnie interesuje oraz widziałam wiele pozytywnych recenzji. Pewnie ją przeczytam, jednak kiedy to jeszcze nie wiadomo :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam, ale opis bardzo mi się spodobał i teraz prośbą i groźbą namawiam bliskich do sprawienia mi takiego właśnie prezentu ;)
  http://scg-po-prostu-ja.blogspot.com/ - zapraszam do siebie
  SCG

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale opis jest super. Muszę zacząć poszukiwania :)
  Pozdrawiam!
  Kasia z rymowanemysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń